Beyrut Güvenli mi?

LÜBNAN,

Uzun bir karar verme sürecinden sonra Kasım ayı için Beyrut biletlerimizi almıştık, biz gitmeden iki hafta önce orada bir patlama oldu ve hatta o gün gidecek olan bir arkadaşımız biletini iade edebildi. Biz de açıkçası biraz korktuk ama biletimizin tarihi gerekli koşulu sağlamadığı için iade olmadı ve gitmeye karar verdik.

Biz Hamra bölgesindeki bir otelde kaldık; uçağımız akşam indiği için havalimanından otele taksiyle gittik. Hamra, Beyrut’un en merkezi noktalarından biri ve gece dışarı çıkarken de herhangi bir sorun yaşamadık, yemekten veya eğlenceden dönerken de çoğunlukla yürüdük.

Militer bir atmosferi olsa da, Beyrut’ta kaldığımız üç gün boyunca hiçbir şekilde tehlikede hissetmedik, bu sanırım biraz da nasıl görmek istediğinizle alakalı, zira benden bir ay sonra yılbaşı için giden arkadaşım orayı hiç tekin bulmadığını söyledi.

Biz üç kız arkadaş gitmiştik ve amacımız aslında sadece güzel yemekleri tatmak ve biraz eğlenmekti. Amacımızı da ulaştık, gündüz sokaklar çok sakin olduğu için yemek turlarını öğlen yapıp, akşam da eğlenceye gittik. Yine benzer bir amaçla tekrar gitmek isteyeceğim bir şehir oldu Beyrut…

Yorum Yap

E-mail adresiniz gösterilmeyecektir.