İGA İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir

SEYAHAT İPUÇLARI,

Açılışına günler kala, herkesin aklında tek soru var: İstanbul Yeni Havalimanı’na Nasıl Gidilir!Havalimanının kendi web sitesine de henüz net bilgiler yüklenmiş değil. Yeni Havalimanından iç hat uçuşlarının 59 TL’ye sabitlendiğini okuduğum için bir an önce nasıl gidildiğini öğrenmeye çalıştım 🙂

İstanbul Yeni Havalimanı, Karadeniz kıyısı yakınlarında yer alıyor. Açıkçası ilçe olarak nereye bağlı, onu bile anlayamadım. Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki bölge olarak bahsediliyor.  İstanbul Yeni Havalimanı Taksim’e 53, Kadıköy’e ise 65 km uzaklıkta.

Resmi websiteden edinebildiğim harita bu

Çoğumuzun daha nerede olduğunu bile bilmediği havalimanı için şimdilik tek toplu taşıma yöntemi, Mecidiyeköy Metrobüs durağından kalkan 48 F isimli otobüs. İETT linkinden detayları inceleyebilirsiniz. Şimdilik en uygun fiyatlı ulaşım şekli bu görünüyor. Seferin 60 Dakika sürdüğü yazılmış ama bence bu trafiksiz saat düşünülerek belirtilmiş bir süre.

Bunun dışında klasik Havataş otobüsleri gibi servisler de 18 farklı noktadan hizmet verecek. Yalnız, ihaleyi kimin aldığını hala çözemedim. O yüzden ismi Havaş ya da Havataş olmayacak sanırım. Ama onlardan daha lüks kategorisinde otobüsler seçildiğini okudum: Wifi, televizyon gibi hizmetler olacakmış. O kadar uzun yolda insanları oyalayacak şeyler gerektiğini bilmeleri güzel 🙂

Eğer sonradan değişmezse, yolcu toplama noktaları şimdilik böyle

 

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan 300’ün üzerinde noktaya uçuş olacakmış. Havalimanı kodu ise ISL. Şu anda bilet arama sitelerine girdiğinizde bazı bilet satışlarının da yapıldığını göreceksiniz. İlk faz 29 Ekim’de açılacak. Açıldıktan sonra bir keşif gezisi düzenlemeyi düşünüyorum 🙂 Websitesinden detayları inceleyebilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

E-mail adresiniz gösterilmeyecektir.