Los Angeles’ta Nerede Kalmalı

AMERİKA,

Aslında başlıktaki sorunun cevabı, Los Angeles’ta neler yapmak istediğinize bağlı. Eğer ilk kez gidiyorsanız ve çok da uzun süre kalmayacaksanız, her şeyi kısıtlı bir vakite sığdırmak zorundasınız.

Los Angeles çok kompakt bir bölge değil. İyi bir ulaşım sistemi olmasına rağmen, çoğu kişi araba kiralıyor ve bunu öneriyor. İlk gidişim olduğu için ben en merkezi konumlardan biri olarak gösterilen Hollywood’da kaldım.

En merkezi derken tabii bir en turistik olan bölge de Hollywood. Meşhur “Walk of Fame” burada ve Universal Studios çok yakın. Birçok yeme içme alternatifleri de var. Gece hayatı da fena sayılmaz. Hollywood’da kalırsanız, arabanız olmadan da toplu taşımayı kullanarak birçok noktaya ulaşabilirsiniz.

Araştırma yaparken karşınıza çıkacak Downtown bölgesi ise çoğunlukla iş merkezlerinin bulunduğu bir bölge, yani merkez diye düşünmeyin. Sadece burada otellerin daha ucuz olduğu söyleniyor.

Beverly Hills, LA’deki en meşhur (hatta dünyadaki) yerlerden biri. Birçok ABD’li ünlünün burada malikanesi bulunuyor. Burası da Hollywood’da yakın ama konaklama seçenekleri nispeten pahalı. Hatta hostel bile yok sanırım 🙂

Bir daha gidersem kalmak istediğim bölge ise Santa Monica. Burada sadece bir gün geçirebildim. Hem plajı olması hem de çevre bölgenin atmosferi gerçekten çok güzel. Burası Hollywood’dan yaklaşık 50 dk uzaklıkta, o yüzden tatili 2 parçaya bölüp, birkaç gün Hollywood civarında kalıp sonra buraya geçmek mantıklı olabilir. Ayrıca birçok da aktivite alanı var, şu siteyi incelemenizi öneririm.

Hostel önerisi:

Ben Hollywood’da USA Hostels’de kaldım. California bölgesinde Hollywood, San Diego and San Francisco’da faaliyet gösteren bir hostel zinciri. Oldukça profesyonel ve iyi bir işletme. Ben gittiğimde 4 Temmuz olmasından da ötürü çeşitli kutlamalar ve barbekü partileri de vardı. Ücrete kahvaltı dahil, her şey oldukça sistematik bir biçimde çalışıyor. Haftanın belirli günleri “pub crawl” etkinliğini de düzenliyorlar, yani belirli barlara giriş ve içkilerde indirim. En çok sevdiğim ve ilk kez gördüğüm şey ise, kilitli dolapların içinde priz olması, böylece dışarı çıkarken eşyalarınızı şarjda bırakmaktan çekinmiyorsunuz. Aynı şekilde ranzalarda da prizler ve okuma lambası var. Fiyatlar ise Avrupa hostellerinin ortalamasının üzerinde. Havalimanından SuperShuttle’ı kullanarak hostele ulaşabilirsiniz. Ayrıca Santa Monica ve Venice Beach’e de kendi transfer hizmetleri var. Günlük olarak da yakın bölgelere ücretsiz tur düzenliyorlar, ben Beverly Hills ve Downtown LA turuna katılmıştım.

 

Yorum Yap

E-mail adresiniz gösterilmeyecektir.