Mandarina Cake Shop – Belgrad

SIRBİSTAN,

Açık konuşmak gerekirse, hayatımda yediğim en güzel tatlıyla Belgrad’da tanışacağımı düşünmemiştim. Malum, Belgrad özellikle gece hayatıyla bilinen bir şehir. Benim gece çok fazla dışarı çıkmayışımı Mandarina Cake Shop fazlasıyla telafi etti. Avrupa’nın birçok gurme başkenti sayılabilecek şehirlerinde bile Mandarin Cake Shop’taki tatlılar kadar güzeli olmadığını iddia edebilirim. Bu güzel pastanenin iddiası, yapabildikleri tüm malzemeyi kendileri yapmaları. Kullandıkları meyveler taptaze. Kullandıkları çikolata ise Belçika’nın ünlü markası  Callebaut. Menü mevsime göre değişiyor, kışın bitter çikolatalı tatlılar yaparken, yazın özellikle şeftali ve kayısılı tatlar üretiliyor.

Dükkan çok ufak olmasına rağmen oturacak masa bulunabiliyor; eğer geri dönüş yolunda bozulmayacağına inansam, instagram hesaplarında paylaştıkları şu pastalardan bir tane getirmek isterdim 🙂

Tatlıların ortalama fiyatı 14 TL.

“Stella Del Mandarino”  İçi çikolatalı ve ahududuylu. Malzemelerin tazeliği kendini çok belli ediyordu, içindeki mus tam kıvamındaydı.

Belgrad’a tekrar gitmek için, burası kesinlikle harika bir neden. En azından benim için. Denemek istediğim daha birçok tatlıları var.

Mandarina Cake Shop, her gün sabah 10 ile akşam 10 arası açık. Adres: Gračanička 16 (Çok merkezi bir noktada, Kalemeydan’a yakın). Sadece tatlı sevenler değil, herkes uğramalı 🙂Yorum Yap

E-mail adresiniz gösterilmeyecektir.