Santa Margherita Ligure ve Portofino

İTALYA,

Portofino’ya, Margherita Ligure’den otobüsle ulaşılabiliyor. Ben de sabah erken trenle buraya geçip, öğleden sonrayı Portofino’ya ayırdım. Cenova-Santa M. arası trenle yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Santa M.’de plajlar hemen merkezde; isterseniz ücretsiz halk plajını ya da şezlong vs hizmetleri olan plajlarını tercih edebilirsiniz. Ben dolaşmak yerine plajda vakit geçirmeyi tercih ettim.

Öğleden sonrası için de Portofino’ya geçtim; başta da belirttiğim gibi buraya otobüsle gidiliyor. Hemen merkezdeki 82 no’lu otobüse binerek kasabaya ulaşabilirsiniz; Temmuz 2016 itibariyle bilet fiyatı gidiş-dönüş 5 Euro ve yine merkezdeki gazete bayisinden alınabilir 🙂 Aslında Portofino’ya yürüyerek bile gidilebilir; bir daha gidersem yürümeyi tercih edebilirim.

Portofino, fotoğraflarda görüldüğü gibi çok şirin bir yer, picturesque denen türden. Balayı, kutlama vs gibi durumlar için tercih edilirse, hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Ben daha pahalı bekliyordum ama örneğin restaurantlar İtalya’nın genelinden çok da farklı gelmedi. Yakınlarına gelirseniz, mutlaka Portofino’ya da uğrayın derim.

           Santa Margherita Ligure


Portofino Otobüsünde…


  


Yorum Yap

E-mail adresiniz gösterilmeyecektir.