Seyahat Kolaylaştırıcı Aplikasyonlar

SEYAHAT İPUÇLARI,

Kopenhag gezim öncesi denemek için iki uygulama indirmiştim, biri seyahat planlayıcı Tripit diğeri de harcama kaydedici Trabeepocket.

Tripit, seyahatinizde yapacaklarınızı saat saat hatta dakika dakika kaydedebileceğiniz bir nevi ajanda. Bilgisayardan da ulaşılabilir olması düzenleme açısından güzel. Elimde bir “görülecekler listesi” taşımayı sevsem de, bu uygulama sayesinde daha düzenli bir ajandam oldu. Uygulamanın bir diğer avantajı da özellikle kalabalık gezecekler için birbirlerinden haberdar olmalarını sağlaması, burada oluşturduğunız planı, diğer seyahat arkadaşlarınızla mail ortamında veya uygulama üzeinden paylaşabiliyorsunuz. Pro versiyonu tavsiye edilse de ben şimdilik klasik ücretsiz olandan memnun kaldım.

Trabeepocket ise harcamalarınızı not edebileceğiniz bir uygulama. Özellikle, Danimarka gibi kendi para birimini kullanan ülkelerde, neye ne kadar verdiğinizi hatırlamak için faydalı 🙂 Ayrıca, iş gezisinde olanlar için, harcamalarının fotoğraflarını sisteme yükleme imkanı da var, böylece her bir alışveriş için fiş&fatura saklama derdi de ortadan kalkıyor.

Yorum Yap

E-mail adresiniz gösterilmeyecektir.