Verona

İTALYA,

Milano’dayken, Trenitalia sayesinde birkaç şehre gitme fırsatım oldu. Verona’ya da sabah treniyle gidip, akşam Milano’ya döndüm.

Verona bana Roma’yı hatırlatan bir şehir oldu, arenası ve arenanın bulunduğu meydana bağlıyorum bu benzerliği. Arenayı gezdikten sonra, birkaç saat şehirde dolaştım.

Meydandaki restaurantta yemek yedikten sonra, Shakespeare’in kahramanı Juliet’in yaşadığına inanılan eve uğradım. Burası şehrin en popüler turistik noktası sayılabilir. Bahçesinde Juliet’in bir heykeli bulunuyor ve göğsüne dokunmanın uğur getireceğine inanılıyor. Ayrıca meşhur, dilek dileyip kilit bağlama olayı da var.

Verona’nın mimarisi çok hoşuma gitti, minik pencereler, balkonlar, taş evler…Bunun yanı sıra şık ve pahalı bir şehir olduğu izlenimi aldım, ki Milano’yla birlikte İtalya’nın elit kentlerinden biri olarak görülüyor.

Adige nehri kıyısı, yürüyüş yapmak ve parkta dinlenmek için ideal. Bir iki saat de burada geçirdikten sonra beklediğimden erken saatte Milano’ya döndüm.

Tekrar gider miyim:

Hoşuma gitti ama hayran olmadım. Sıkıcı buldum biraz da. Fazla vakit geçirmediğimden haksızlık etmek istemem ama ertesi gün gittiğim ve yine kısıtlı vakit geçirdiğim Venedik’e resmen aşık olduğum için, kendimi Verona’yı çok da sevmiyor kabul ediyorum.

Yorum Yap

E-mail adresiniz gösterilmeyecektir.